5 mýtů o sloních jízdách a představeních

Na rozdíl od toho, co se často tvrdí, je zde krutá skutečnost o zneužívání slonů v turistickém zábavním průmyslu, jako je jízda na slonovi nebo představení, o nichž turisté většinou nevědí. Zde vyvracíme pět obecných mýtů o slonech v turistickém zábavním průmyslu.

Read More
Michaela Sochorová
Nejezděte v Thajsku na slonech, apelujeme na turisty. Jsou týráni

Fotka s tygrem nebo delfínem, vyjížďka na velbloudovi či slonovi. Zdá se to jako nevinný zážitek z dovolené, často se za ním ale skrývá velké utrpení. Důrazně na to upozornila novozélandská cestovní agentura Intrepid Travel, jejíž šéf odrazuje turisty od projížděk na slonech v Thajsku. Zvířata jsou podle něj zanedbaná a týraná, napsaly servery New Zealand Herald a NewsHub.

Read More
Michaela Sochorová
Odvrácená strana ráje: Sloni v Thajsku jsou mučeni!

Nadační fond No Riding Elephant šíří informace a sjednocuje lidi a odborníky v boji proti zneužívání slonů, nárůstu sloních atrakcí a s tím souvisejícími dopady na populaci slonů. Společným úsilím tomuto chceme zabránit a nabídnout alternativy, které jsou blíže přírodě a ochraně těchto něžných obrů.

Read More
Hynek Sochor
Video - phajaan!

Phajaan je tradiční metoda, při které jsou odchycení sloni převychováváni pomocí omezení v kleci nebo v řetězech a použitím tělesných trestů. Tato praxe je odsouzena řadou skupin jako jedna z nejhorších forem krutosti, jakých se dopouští člověk na zvířetech.

Read More
Hynek Sochor